Psychotesty osobnosti RIASEC

Proč je v testu tolik otázek?

Test „Labyrint – volba povolání “ je vědecky podložená dotazníková metoda, která se skládá z 240 otázek pro co nejlepší určení Vašich profesních, studijních a osobnostních předpokladů.
Pro co nejlepší přesnost výsledku jsou otázky testu jednoduché. Žádné otázky typu „zda se na večírku připojíte k malé skupině lidí či k velké“ tu nenajdete. Pokaždé to přeci může být jinak a o přesnosti takových testů se dá jen diskutovat.

V čem je test Labyrint – volba povolání výjimečný?

  • Zahrnuje stovky povolání (nejen pár základních) a jako jeden z mála doporučuje školy a obory v napojení na Vaše osobnostní předpoklady a zájmy.
  • Metoda RIASEC je rozšířená o NemaCode model, který umožňuje snazší pochopení a využití výsledků zájmových dotazníků bez potřeby odborníků.
  • Testován na českých školách a přizpůsoben českému trhu a vzdělávaní.

Má pro mě dotazník smysl, když už pracují a nechodím do školy?

To, že již pracujete, ničemu nevadí. Vyplňte dotazník a zjistěte, zda využíváte svůj profesní potenciál a na současné práci neztrácíte čas. Případně si můžete potvrdit to, že se opravdu věnujete tomu, k čemu máte ty nejlepší předpoklady.

Je to profesionální/kvalitní dotazník?

Autorem dotazníku je přední odborník na volbu povolání PhDr. Antonín Mezera (dlouholeté zkušenosti jako ředitele pedagogicko-psychologické poradny, autor knihy „Pro jaké povolání se hodím?“, apod.) ve spoluprácí s dalšími pedagogy a odborníky. Dotazník byl testován přímo na českých školách.

Co ještě má vliv na volbu povolání?

Řada faktoru: kultura, výchova, tradice v rodině, osobnostní předpoklady, a mnoho dalších…

Mohu výsledky stáhnout a vytisknout?

Výsledky osobnostního testu se dají jak stáhnout, tak i vytisknout. Na vytvořeném účtu se k nim dá vrátit. Služba je zpoplatněná.

Je test časově omezen?

Vyplnění testu by Vám nemělo zabrat více, jak 30 minut. Otázky jsou vytvořeny tak, aby byly maximálně jasné a jednoduché a co nejpřesněji určily Vaše osobnostní, studijní a profesní předpoklady.